ПРОДУКТИВНА ДІЯ КОРМОВИХ ДОБАВОК ІЗ ВВЕДЕННЯМ ПАЛЬМОВОГО ЖИРУ НА ПЕРЕТРАВНІСТЬ КОРМУ ТА ПРОДУКТИВНІСТЬ КУРЧАТ-БРОЙЛЕРІВ

  • S. Tsap Дніпропетровський державний аграрно-економічний університет м. Дніпропетровськ
  • O. Orishchuk Дніпропетровський державний аграрно-економічний університет м. Дніпропетровськ
  • N. Ruban Дніпропетровський державний аграрно-економічний університет м. Дніпропетровськ
  • O. Mussich Дніпропетровський державний аграрно-економічний університет м. Дніпропетровськ
Ключові слова: курчата-бройлери, раціон, пальмовий жир, продуктивність, соєва макуха, перетравність

Анотація

Вивчено ефективність використання комплексних кормових добавок на основі пальмового жиру у складі комбікорму для курчат-бройлерів та їх вплив на продуктивність і перетравність поживних речовин в організмі птиці. Встановлено, що згодовування кормових добавок з введенням пальмового жиру у складі комбікорму піддослідної птиці мало позитивний ефект на їх збереженість, продуктивність і засвоєння основних поживних речовин. Кращою продуктивною дією характеризувалася кормова добавка – ВАМЖК. Згодовування її курчатам-бройлерам II дослідної групи у кількості 3% сприяло підвищенню продуктивності на 5,1%, перетравності сирого протеїну – на 5,8%, сирого жиру – на 4,9% та сирої клітковини – на 1,4%. Водночас введення до основної кормосуміші   бройлерам III дослідної групи 5% БЖК також спостерігалася тенденція до підвищення продуктивності на 6,6% та кращого засвоєння поживних речовин корму.

Біографії авторів

S. Tsap, Дніпропетровський державний аграрно-економічний університет м. Дніпропетровськ
к. с.-г. н., доцент
O. Orishchuk, Дніпропетровський державний аграрно-економічний університет м. Дніпропетровськ
к. с.-г. н., доцент
N. Ruban, Дніпропетровський державний аграрно-економічний університет м. Дніпропетровськ
асистен
O. Mussich, Дніпропетровський державний аграрно-економічний університет м. Дніпропетровськ
к. с.-г. н., доцент

Посилання

Бабаянц В. Сухий рослинний жир Бергафат в годівлі бройлерів / В. Бабаянц, А. Штеле, Л. Попова // Птахівництво. – 2007. – № 9. – С.41–44.

Єгоров В. І. Сухі рослинні жири в раціонах високопродуктивної птиці / А. Л. Стеле, Н. В. Топорков // Вісник РАСІН. – 2007. – № 3. – С. 31–34.

Оріщук О. С. Кормова добавка ВАМЖК та її вплив на обмін речовин у курей-несучок / О.С. Оріщук // Збірник наукових праць БНАУ. – Біла-Церква, 2014. – Вип. 2(112). – С. 97–100.

Orischuk O. Effect of additives based on palm fat on productive qualities of hens / O. Orischuk // Ogolnouczelniana sesja kol naukowych. Krakov, – 2013. – S. 40.

Практические методики исследований в животноводстве / под ред. В. С. Козыря, А.И. Свеженцова. – Днепропетровск: АртПресc, 2002. – 354 с.

Цап С. В. Використання кормових добавок на основі сухих рослинних жирів у раціонах продуктивної птиці / С. В. Цап // Вісник ДДАУ. – 2012. – №2. – С. 163–166.