Особливості клінічного перебігу та комплексне лікування параанального аденіту у собак

  • V. V. Samoylyuk Dnіpro State Agrarian and Economic University, Dnipro
  • K. O. Asaubaeva Dnіpro State Agrarian and Economic University, Dnipro
Ключові слова: запалення параанальних залоз, клінічний перебіг, лікування, комплексна терапія

Анотація

Встановлена поширеність, особливості клінічного перебігу та визначена ефективність різних схем комплексної терапії за параанальних аденітів у собак. До схем комплексного лікування входили механічне очищення залоз, амоксицилін пролонгованої дії, катетеризація і промивання залоз розчином фурациліну, ректальне введення супозиторіїв, введення в залози лініменту Мастієт Форте та коротка новокаїнова блокада з цефтриаксоном і гідрокортизоном. При аналізі ефективності лікування за різними схемами враховували якість і кількість секрету залоз, зникнення вторинних уражень шкіри, швидкість зникнення больової реакції та інтенсивність зникнення ознак запалення. Встановлено, що більше ніж у половини тварин із параанальними синуситами додатково реєструються дерматози, отити і кон’юнктивіти. Згідно даних анамнезу, основними причинами виникнення даної патології є годівля кістками і травми ділянки анусу та прямої кишки. Частіше на параанальні аденіти хворіють собаки дрібних порід і безпорідні, а серед крупних порід захворювання частіше реєструється у німецьких вівчарок. Запалення параанальних залоз у більшості випадків перебігає у хронічній формі. Відмічено, що у тварини старшої вікової групи гірше переносять захворювання. Встановлено, що комплексне лікування з використанням емульсії Мастієт Форте у комплексі з системною антибіотикотерапією, короткою новокаїновою блокадою з цефтриаксоном і гідрокортизоном та застосуванням іхтіолових супозиторіїв сприяє скороченню термінів лікування порівняно зі схемою лікування у контрольній групі на 3–4 дні. Рекомендуємо в усіх собак з кон’юнктивітами, дерматозами та отитами незаразної етіології проводити дослідження параанальних синусів з метою виявлення хронічного перебігу параанального синуситу.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Посилання

Maslikov, S. M. & Lysenko O. V. (1997). Paraanalnyi adenit u sobak [Paranalny adenitis in dogs]. Vіsnik Bіlocerkіvs'kogo derzh. agrar. un-tu, 5 (2), 180 – 182 (in Ukrainian).

Panasova, T. G. (2000). Paraanal'nij adenіt u sobak. Vіsnik Bіlocerkіvs'kogo derzh. agrar. un-tu, 13 (1), 64–67 (in Ukrainian).

Palii, L. M. (2014). Osoblyvosti symptomatyky paraanalnoho adenitu u sviiskykh kotiv v umovakh veterynarnoho tsentru «Ryzhyi kot». Visnyk Poltavskoi derzhavnoi ahrarnoi akademii, 4, 126–128 (in Ukrainian).

Rublenko, M. V. Іl'nic'kij, M. G. & Kozіj, V. І. (2001). Hіrurgіchne lіkuvannya paraanal'nogo adenіtu v sobak. Veterinarna medicina Ukrayini, 5, 40 (in Ukrainian).


Переглядів анотації: 959
Завантажень PDF: 86
Опубліковано
2018-03-29