Простогландини та гомеопатичні засоби як альтернатива оперативному лікуванню піометри у кішок

  • V. V. Samoylyuk Дніпровський державний аграрно-економічний університет, Дніпро
  • O. V. Golubev Дніпровський державний аграрно-економічний університет, Дніпро
  • K. Yu. Yuklenchuk Дніпровський державний аграрно-економічний університет, Дніпро
Ключові слова: піометра, кішки, гомеопатичні засоби, консервативне лікування, дослідна група

Анотація

Визначена ефективність лікування піометри у кішок простогландинами та гомеопатичними засобами. При лікуванні оцінювали загальний стан тварини шляхом клінічного обстеження та проведення ультразвукового дослідження. Терміни від останніх пологів до появи клінічних ознак піометри сильно варіювали. Більшість кішок, що захворіли, отримували з різною регулярністю препарати для пригнічення статевої активності та запобігання небажаних в’язок. При ультразвуковоу дослідженні в усіх кішок виявлені ехографічні ознаки пірометри – накопичення в порожнині рогів матки гіпоехогенного вмісту. Рога матки у кішок значно збільшені і займали значний об’єм черевної порожнини. Ультразвукове і рентгенологічне дослідження за диференціальної діагностики дозволило виявити ступінь збільшення матки та вагітність. Встановлено, що єдиним радикальним способом лікування піометри є гістерооваріоектомія, яку в контрольній групі здійснювали за загальноприйнятою методикою. Протягом року після лікування піометри оваріовітом і мастометрином рецидиви спостерігалися у чотирьох із шести кішок. Лікування піометри клопростенолом є ефективним, але даний препарат призводить до значних ускладнень. Застосовувати простогландини слід з обережністю та під ретельним контролем, щоб уникнути побічних ефектів. Після успішного лікування тварину слід запліднити у наступну тічку. Недоліком застосування клопростенолу є те, що його можна використовувати лише за відкритої форми піометри. Більш безпечним методом комплексного консервативного лікування піометри є лікування оваріовітом і мастометрином, але воно не завжди є ефективним. Консервативне лікування піометри гомеопатичними засобами і клопростенолом можна проводити породистим тваринам, що мають певну племінну цінність для збереження репродуктивної функції.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Посилання

Voejkova, A. V. (2005). Veterinarnaya gomeopatiya dlya melkih domashnih zhivotnyh. Helvet. Moskva (in Russian).

Boldyreva, E. M. & Minaeva, C. A. (2000). Piometra u sobak i koshek. Seminar po boleznyam melkih domashnih zhivotnyh. Smolensk. 58–60 (in Russian).

Davydenkov, V. N. (2004). Veterinarnaya gomeopatiya – problemy i perspektivy. Sovremennye voprosy veterinarnoj gomeopatii. Materialy vtoroj mezhdunarodnoj konferencii 19–20 noyabrya 2004 goda. SPb, 22–25 (in Russian).

Novosadyuk, T. V. (2002). Osobennosti primeneniya vysokopotencirovannyh gomeopaticheskih preparatov u domashnih zhivotnyh. Materialy 10 Moskovskogo Mezhdunarodnogo veterinarnogo kongressa. Moskva (in Russian).

Omelyanenko, M. M. (2001). Rozpovsyudzhennya akushers'kih і gіnekologіchnih zahvoryuvan' suk і kіshok ta ih lіkuvannya. Naukovij vіsnik Nacіonal'nogo agrarnogo unіversitetu, 42, 114–118 (in Ukrainian).

Timohina, Yu. V. (2000). Novye podhody k primeneniyu progestogenov u melkih domashnih zhivotnyh. Materialy 8 mezhdunarodnogo kongressa veterinarnoj mediciny melkih domashnih zhivotnyh. Moskva, 282 (in Russian).


Переглядів анотації: 90
Завантажень PDF: 83
Опубліковано
2018-06-26