Протидія плагіату

Політика щодо плагіату

Плагіат ‒ оприлюднення (опублікування), повністю або частково, чужого твору під іменем особи, яка не є автором цього твору (ст. 50 Закону України “Про авторське право та суміжні права”).

 Редакція журналу «Theoretical and Applied Veterinary Medicine» щодо запобігання академічному плагіату та його виявленню користується законами України “Про освіту”, “Про наукову і науково-технічну діяльність”, “Про науково-технічну інформацію”, “Про вищу освіту”, а також Рекомендаціями МОН України від 16.04.2018 р.

 Журнал «Theoretical and Applied Veterinary Medicine» приймає до публікації тільки оригінальні матеріали, статті, які не були опубліковані раніше та не подані для публікації в будь-яке інше видання.

 Журнал «Theoretical and Applied Veterinary Medicine» використовує програмне забезпечення для виявлення текстових запозичень у представлених рукописах: Advego Plagiatus, AntiPlagiarism.NET, eTXT. Рукописи з виявленим плагіатом чи текстовим запозиченням без посилань на першоджерело, відхиляються редакційною колегією відразу після перевірки на плагіат.

 Плагіат перед публікацією

Редакційна колегія журналу Theoretical and Applied Veterinary Medicine аналізує будь-який випадок плагіату по суті. Якщо плагіат чи текстові запозичення виявлено редакторами або рецензентами на будь-якому етапі до публікації рукопису, автора (авторів) попереджають про необхідність внесення змін до тексту або посилань на першоджерело. Якщо плагіат становить 25 %, стаття може бути відхилена з інформуванням установи, яку представляє автор (автори).

 Політика перевірки на плагіат

Рукописи з виявленим плагіатом, обробляються на підставі обсягу плагіату, наявного в рукопису: якщо менше 25% плагіату, рукопис негайно відправляється автор(ам) для перегляду змісту, а якщо більше 25% плагіату, рукопис відхиляється без редакційного рецензування. Авторам рекомендується переглянути текстові запозичення, виявлений плагіат рукопису та повторно подати матеріал у новій редакції.

Відсоток плагіату розраховується програмним забезпеченням і оцінюється редакційною колегією.

 Плагіат після публікації

Якщо плагіат виявлено після опублікування, то редакційна  колегія проводить аналіз даного факту, повідомляючи про це автора(ів). Сторінки, що містять плагіат, будуть позначено у PDF-файлі. Залежно від масштабу плагіату, документ може бути відкликано (видалено).

 Рекомендації щодо уникнення плагіату:

  • Текст обсягом від речення і більше, відтворений у статті без змін, з незначними змінами, або в перекладі з іншого джерела, необхідно супроводжувати посиланням на це джерело. Винятки допускаються лише для стандартних текстових кліше.
  • У випадку, якщо перефразування чи довільний переказ у статті тексту іншого автора займає більше одного абзацу, то посилання на відповідний текст має міститися щонайменше один раз у кожному абзаці роботи.
  • Якщо цитата з певного джерела наводиться не за першоджерелом, посилання має бути безпосередньо на джерело цитування.
  • Намагайтеся перефразувати інформацію або узагальнити інформацію, отриману з різних джерел, використовуючи власні слова.

 Автори несуть відповідальність за отримання дозволу на авторське право для використання, тобто відтворення, ілюстративного матеріалу, таблиць, взятих в інших авторів та/або джерел. Дозвіл має бути розміщений внизу під кожним елементом.

 Автоплагіат

Деякі автори можуть написати кілька розділів для декількох різних книг, які змінені лише незначно. Кожен рукопис захищено авторським правом після його публікації. Оскільки автор більше не володіє правами на ці розділи, не варто їх повторювати. Більшість редакторів і рецензентів стверджують, що автоплагіат – це неетично. Таким чином, автор не може копіювати власний матеріал для нового рукопису без дозволу власника авторських прав. Виключення може бути при цитуванні коротких фраз автора з власної роботи із розміщенням відповідних посилань.